Prywatny czy publiczny – jaki ośrodek leczenia uzależnień wybrać?

Two Women Talking After Meeting In Community Center

Skuteczne leczenie alkoholizmu i innych uzależnień jest jak najbardziej możliwe. Niezbędna okazuje się jednak profesjonalna pomoc. Trzeba więc znaleźć dobry ośrodek, w którym chory otrzyma kompleksową opiekę. Do wyboru mamy placówki publiczne i prywatne. Które będą więc lepszym wyborem?

Publiczne ośrodki – jak wygląda leczenie?

Alkoholizm jest poważnym problemem społecznym, dlatego państwo zapewnia jego darmowe leczenie. Niestety, warunki w publicznych placówkach bardzo często pozostawiają wiele do życzenia. Powodem są oczywiście niewystarczające fundusze. Dużym minusem darmowego leczenia jest długi czas oczekiwania, który często wynosi kilka miesięcy. Obrazuje to, jak poważnym problemem w Polsce jest alkoholizm. Niestety, gdy chory czeka na leczenie, jego stan nieustannie się pogarsza. Długie oczekiwanie może też zmniejszyć motywację do rozpoczęcia terapii.

Warto też wziąć pod uwagę, że w chwili przyjęcia do publicznego ośrodka terapii uzależnień, chory musi być trzeźwy. Dla wielu alkoholików jest to spore utrudnienie. Minusem darmowego leczenia są też warunki. Sale niejednokrotnie są przepełnione i bardzo skromnie urządzone. Można więc stwierdzić, że jedynym plusem publicznych placówek jest brak kosztów leczenia. Przysługuje ono nawet osobom, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego.

Prywatne kliniki leczenia uzależnień – dlaczego warto?

Alternatywą dla publicznych placówek są prywatne ośrodki leczenia uzależnień. Informacje na ich temat znajdziemy w rankingu Pewna Terapia. Zestawienie powstało, aby ułatwić osobom uzależnionym dostęp do profesjonalnej pomocy. W rankingu znajdują się godne polecenia ośrodki z całej Polski. Chorzy lub ich rodziny mogą więc szybko zapoznać się z wszystkimi najważniejszymi informacjami i opiniami osób, które już skorzystały z usług konkretnej placówki. W ten sposób znajdziemy sprawdzone ośrodki, zajmujące się detoksykacją oraz terapią uzależnień.

Prywatna klinika pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas. Większość placówek działa całodobowo i przyjmuje wszystkich pacjentów, nawet znajdujących się pod wpływem substancji psychoaktywnych. Dzięki temu, unikamy długiego czasu oczekiwania. Chory natychmiast znajduje się pod opieką profesjonalistów, którzy przeprowadzają go przez proces detoksykacji i terapię. Leczenie jest więc nastawione na długofalowe efekty.

Zdecydowanym atutem prywatnych klinik są panujące w nich warunki. Ranking Pewna Terapia został opatrzony zdjęciami. Dzięki temu, można natychmiast zweryfikować, czy osoba uzależniona będzie zadowolona z warunków, panujących w placówce. W prywatnych klinikach nie spotkamy się z takim przepełnieniem, jak w publicznych ośrodkach. Dzięki temu, chorzy zajmują komfortowe pokoje i zachowują poczucie prywatności. Zamieszczone w rankingu ośrodki zapewniają opiekę na najwyższym poziomie. Ze względu na mniejszą liczbę pacjentów, personel może pozwolić sobie na bardziej indywidualne podejście. Takie warunki korzystnie przekładają się więc na skuteczność leczenia.

Terapia w prywatnym ośrodku to najlepsza droga do wyjścia z uzależnienia. Życie w trzeźwości jest zdecydowanie warte, związanych z nią kosztów. Osoby uzależnione i ich rodziny powinny więc skorzystać z rankingu Pewna Terapia, aby znaleźć klinikę, która zapewni im najwyższej jakości opiekę.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Anonimowy wpis

Anonimowy wpis

Większość wpisów realizowana jest przez anonimowe osoby, które chcą podzielić się problemami, które ich spotkały. Chcesz opowiedzieć coś od siebie ? Napisz do nas na temat@problem-alkoholowy.pl