Odtrucie narkotykowe

Faktem jest, że dla całkowitego odtrucia narkotykowego (detoksykacji) należy pozbyć się wszelkich pozostałości szkodliwych substancji, które nagromadziły się w czasie, który został przyćmiony przez używanie substancji psychoaktywnych. Jak usunąć z ciała resztki narkotyków takich jak: marihuana, haszysz, konopie, LSD, morfina, kokaina? W ludzkim ciele natura ma bardzo silny system samooczyszczania. Jednak z powodu wielu czynników zewnętrznych mechanizm ten zaczyna działać coraz gorzej każdego roku.

Jeśli istnieje ciągłe zatrucie narkotykami funkcja ta stopniowo zanika. Oznacza to, że jeśli szkodliwe substancje są stale obecne w ciele ludzkim, wtedy ciało z czasem staje się słabsze, czemu towarzyszą stałe choroby i zły stan zdrowia. Dla tych uzależnionych, którzy raz na zawsze postanawiają położyć kres szkodliwemu zwyczajowi, bardzo ważne jest, aby szybko i skutecznie uwolnić organizm od toksycznych substancji. Ponieważ ostatnie badania wykazały, że substancje narkotyczne mogą być gromadzone przez tkankę tłuszczową i pozostają tam przez długi czas, fakt ten daje zrozumienie potrzeby ich przyspieszonego wydalania.

Specjalnie opracowany program odtrucia narkotykowego może usuwać szkodliwe substancje z organizmu i przywrócić naturalne procesy oczyszczania.

Do celów odtruwania narkotykowego można zaliczyć:

  • Całkowite oczyszczanie ludzkiego ciała nie tylko z narkotyków, ale także z produktów jego rozkładu.
  • Szczególnie ważne jest usunięcie trucizny z tkanki tłuszczowej, gdzie może ona przetrwać przez wiele lat.
  • Pomóc narządom wewnętrznym w przywróceniu normalnej zdolności do pracy.
  • Przywrócenie mechanizmów obronnych organizmu.
  • Redukcja procesów metabolicznych do normy.
  • Prace mające na celu przywrócenie systemu nerwowego i stanu psychicznego uzależnionego.

Dobry i trwały skutek w leczeniu uzależnienia od narkotyków można osiągnąć jedynie poprzez
zastosowanie wszystkich powyższych celów.

Jak odbywa się odtruwanie narkotykowe?

W szpitalu, narkomanom zwykle przepisuje się zestaw procedur. Zastosowane leki, przyczyniają się do najszybszego wycofania narkotyków z organizmu. Leki objawowe są również stosowane, aby pomóc w radzeniu sobie z bolesnymi objawami uzależnienia. Psychoterapia podczas której psycholog współpracuje z pacjentem.

Żywność wysokiej, jakości

Aby organizm szybko mógł pozbyć się z organizmu narkotyków, musi otrzymać niezbędne białka i aminokwasy, minerały i witaminy.

Terapia zajęciowa i sport

Właściwa detoksykacja narkomanów musi koniecznie obejmować te momenty. Uwaga osoby musi zostać zamieniona z narkotyków na coś innego. Pomoże to w przyszłości, w trakcie rehabilitacji i adaptacji w społeczeństwie.

Aktywność fizyczna, dieta i terapia zajęciowa

Wyczerpane przez narkotyki ciało pozbawione jest wsparcia dla własnego zdrowia. Dlatego zbilansowana dieta podczas detoksykacji jest po prostu konieczna. Obejmuje ona dużo żywności białkowej, żywności z przydatnymi kwasami tłuszczowymi, kompleksy witaminowe. Wymiarowa praca fizyczna i terapia zajęciowa integralna część pozbycia się uzależnienia. Ale najlepsze wyniki zostaną osiągnięte jedynie poprzez zestaw środków mających na celu oczyszczenie organizmu z narkotyków. Tylko w tym przypadku narkotyki, wyłączone z procesów metabolicznych, opuszczą organizm uzależnionego, przestaną być koniecznością, a ich brak nie wywoła już stanu odstawienia (abstynencji).

Ważne jest, aby zrozumieć, że odtruwanie narkotykowe nie jest tak naprawdę lekarstwem. To tylko ważny początkowy etap, przygotowujący pacjenta do długiego procesu zdrowienia.Terapeuci mają tendencję, aby zachęcania do obowiązkowego stosowania witamin i składników mineralnych, długich spacerów na świeżym powietrzu i wiele więcej.

Odtruwanie narkotykowe za pomocą leków jest stosowane w przypadku intensywnego zażywania narkotyków przez pacjenta. Na przykład dla osób przyjmujących heroinę opracowano ultra szybką detoksykację z opoidów. Jak sama nazwa wskazuje, ta metoda jest odpowiednia do wiązania i usuwania wszelkiego rodzaju substancji psychoaktywnych pochodzących z opium. Procedura ta jest przeprowadzana wyłącznie w szpitalu, a przed jej zastosowaniem konieczna jest ocena lekarzy na temat możliwości i dopuszczalności stosowania tej metody leczenia.

Odtruwanie za pomocą leków

Głównymi lekami w tym przypadku są nalokson i naltrekson, które są wstrzykiwane bezpośrednio do żołądka przez specjalną sondę. Podstawowa recepcja pozwala uwolnić zakończenia nerwowe z działania leku. Dalsze oczyszczanie organizmu wymaga dodatkowych schematów przyjmowania leków. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, co znacznie ułatwia stan i dobre samopoczucie pacjenta. Po 6 godzinach widoczne są zmiany, spowodowane znacznym spadkiem stężenia narkotyków we krwi.

Dodatkowo stosowane są leki uspokajające, duża liczba witamin, szczególnie grupa B, preparaty wspomagające czynność serca, które wspomagają wątrobę i nerki. Szeroko rozpowszechniona i zapewniająca dobre wyniki: hemodializa, plazmafereza, hemosorpcja. Przykład naturalnej detoksykacji organizmu można zaobserwować u wszystkich, którzy najpierw spróbowali narkotyków. Z reguły widoczne są następujące oznaki: silne pocenie, wysokie ciśnienie krwi, szybkie bicie serca, zaburzenia trawienia (biegunka,) zwiększone wydzielanie śliny. Jest to normalna reakcja organizmu na wprowadzenie obcych substancji do krwi.

Jest wewnętrzny proces oczyszczenia, ciało podejmuje wszelkie niezbędne środki, aby pozbyć się trucizn. Zjawisko to występuje prawie za każdym razem, gdy brane są narkotyki. Ale naturalne funkcje ciała nie są nieograniczone, i ostatecznie proces detoksykacji stopniowo zwalnia i wkrótce prawie całkowicie się wyłącza. Narkotyki stopniowo niszczą wewnętrzne funkcje ciała, negując wszelkie możliwe próby oczyszczenia się. Ale nie tylko, dlatego, że leki wpływają na organizm, ale prawie wszystkie substancje, które nie są do spożycia przez ludzi np. leki.

Oczyszczanie pozaustrojowe

Najnowocześniejsza metoda, która powoduje głębokie oczyszczanie krwi z wszelkich toksyn i szkodliwych substancji. Prowadzenie wymaga użycia nowoczesnego sprzętu i wykwalifikowanego personelu.

Psychoterapia

Oczyszczenie organizmu z substancji narkotycznych to długi proces. Przede wszystkim przepisuje się środki uspokajające, antydepresyjne i nootropowe. Zadaniem terapeuty jest oczyszczenie myśli i układu nerwowego. Pomoc psychologiczna ma na celu pomoc narkomanowi bezboleśnie przeżyć okres odtruwania z lekami, a także uświadomić sobie konsekwencje swoich uzależniających nawyków. Tylko wykwalifikowany psychoterapeuta może pomóc pacjentowi przejść tę drogę i zapobiec dalszym problemom.

Detoks narkotykowy – gdzie się odbywa?

Aby skutecznie leczyć uzależnienie od narkotyków, nowoczesne kliniki oferują zestaw środków, które obejmują:

Pomoc w pozbyciu się fizycznej zależności, która jest największym problemem takiego pacjenta. Efekt odstawienia doświadczany przez osobę z zespołem abstynencyjnym sprawia, że wraca on do ponownego przyjmowania substancji psychotropowych. W tym celu stosuje się metody, które nie tylko eliminują stężenie czynnika psychotropowego we krwi, ale także usuwają substancję z narządów i tkanek, gdy się gromadzą. Można to osiągnąć na różne sposoby, ale wszystkie realizują tylko jeden cel aby zapobiec powtarzającemu się wpływowi narkotyków.

Wprowadzenie środka, który powoduje brak efektu działania narkotyków w przyszłości, kiedy zostaną one zażyte. Nazywa się to profilaktyką, aby zapobiec uzależnieniu od przyszłości.

Praca nad sobą, aby uwolnić się od uzależnienia psychicznego. Pomaga to człowiekowi zrozumieć, że można żyć z przyjemnością i cieszyć się nie tylko przy użyciu specjalnych środków.

Praca psychologów na temat uspołecznienia uzależnionego i jego powrotu do społeczeństwa i rodziny, jako osoby normalnej i zdolnej.

Efekty odwyku narkotykowego.

Detoksykacji z uzależnienia od narkotyków to tylko pierwszy krok w kierunku powrotu człowieka do normalnego życia w społeczeństwie. Tak, to pomaga pozbyć się bólu, daje pewne zaufanie pacjenta i jego bliskich. Ale potem będzie potrzebny długi okres wyzdrowienia i leczenia. Pomoc doświadczonego psychologa, wsparcie rodziny i przyjaciół, ciekawe i bogate życie, wszystko to pomaga byłym narkomanom zacząć nowe życie. Odtruwanie narkotykowe może trwać od siedmiu dni do dwóch tygodni, najczęściej odbywa się pod okiem psychiatry, internisty i psychologa.