Kroplówki witaminowe na kaca

creative-sec-img4

Impreza i kac po ….

Spożycie alkoholu w nadmiernej ilości może doprowadzić do stanu zwyczajowo nazywanego kacem. Taki stan charakteryzuje się łatwo zauważalnymi objawami: obniżone ciśnienie tętnicze, drgawki, obniżona liczba oddechów, dreszcze, wymioty, czy zwiększona potliwość. Może występować również osłabiona koncentracja, zły nastrój, słabe samopoczucie, zmęczenie, czy podwyższona wrażliwość na światło. Może występować zarówno niechęć do spożywania pokarmów, jak i sytuacja wręcz odwrotna kiedy osoba po dużym spożyciu alkoholu je ponad miarę ilości pożywienia, których dotąd normalnie nie zjadała. Na pewno nie jest to stan pozwalający na powrót do normalnego funkcjonowania, w tym do podjęcia pracy. Od lat funkcjonuje wiele sposobów na leczenie kaca, czyli zmniejszanie wymienionych objawów. Od picia dużej ilości wody niegazowanej, herbaty z cytryną, miodu, soku z kwaszonych ogórków, podejmowania aktywności fizycznej, jak jazda na rowerze, na rolkach, zwykły spacer, wypad do siłowni, aż do najnowszej metody … kroplówki na kaca!

Czym jest kroplówka witaminowa?

Kroplówka witaminowa na kaca to metoda polegająca na podanie dożylnie elektrolitów, witamin nawadniając tym samym organizm i wyrównując glikemię. Metoda ta jest chyba najbardziej efektywną metodą znaną obecnie, zwłaszcza u osób, które dłużej przyjmowały alkohol. Podając bezpośrednio do krwioobiegu mikroelementy i makroelementy, szczególnie potas, magnez i sód otrzymujemy podobny efekt jak przy doustnym nawadnianiu organizmu, ale działający ze wzmożoną siłą, gdyż podając bezpośredni elektrolity i witaminy nie dochodzi do nadmiernego rozcieńczania krwi bez dostarczania cukrów prostych i elektrolitów, co może skutkować efektem wprost przeciwnym do zamierzonego. W Stanach Zjednoczonych metoda zyskała sobie dużą popularność do tego stopnia, iż pojawiły się specjalne autobusy, które oferują szybkie i skuteczne odtrucie organizmu. Takie autobusy czekają na klientów, pod klubami i już po pół godzinie klient jest ” stawiany na nogi”. W Polsce jeszcze taka forma odtruwania nie istnieje, ale zapewne to kwestia kilkunastu miesięcy.

Jak wygląda podanie kroplówki i zabieg?

Zabieg zaczyna się zwykle od konsultacji lekarskiej. Kroplówka na kaca polega na podaniu elektrolitów,glukozy, witamin, nieraz leków uspakajających, przeciwbólowych, przeciwwymiotnych czy relaksacyjnych. Bogatsze kroplówki zawierają witaminy C, B i np glutaion – peptyd, który przyspiesza eliminację toksyn z wątroby. Witamina C, tzw ascorbinian sodu, silny antyoksydant, ma znaczne właściwości poprawiające odporność, przyspiesza rozkład alkoholu w żołądku. Witamina z grupy B przyspieszają odtruwanie organizmu i przywracają poprawną pracę systemowi nerwowemu. Sód czuwa nad równowagą zasadowo-kwasową , a więc ma ogromny wpływ na nawodnienie naszego organizmu. Magnez to do niedawna zapomniany pierwiastek, który ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu. Ma przeogromny wpływ na wiele naszych systemów, głównie nerwowego, krwionośnego, kostnego i trawiennego. Przyjmowanie magnezu zmniejsza ciśnienie krwi, odmładza, uspakaja, znosi arytmię serca. Jednym z najważniejszych elementów przyspieszających powrót do stanu przed spożyciem alkoholu jest dostarczenie do organizmu glukozy, która działa doskonale na regenerację mózgu i serca. Glukoza jest też zbawienna po przesadnym korzystaniu z alkoholu, energia dostarczona przez dostarczenie glukozy do organizmu jest wykorzystywana przez organizm natychmiast, hamuje zmiany w metabolizmie, wywołane poprzez spożycie etanolu, eliminuje skutki odwodnienia poalkoholowego.

Skład kroplówki dostosowany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Osoby zajmujące się podawaniem kroplówki na kaca zapewniają, iż używają substancji zarejestrowanych w Polsce, a tym samym bezpiecznych.
Aplikacja kroplówki trwa od 40 minut do kilku godzin, im dłuższy zabieg tym skuteczniejszy, zwykle odbywa się w domu pacjenta, hotelu czy biurze, są również firmy, które oferują zabiegi w swojej siedzibie, tzw pogotowia kacowe, czy instytuty witaminowe. Oferta taka jest już powszechna w większych miastach, jak Warszawa, Poznań, Kraków, Białystok, Lublin, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, ale i w okolicach nawet w promieniu 100 km, bo usługi kształtuje popyt, a jest on duży i wciąż się zwiększa. Oferta w większości przypadków jest możliwa 24 godziny na dobę, w tym usługa infolinii. Jeden z pracowników takiej firmy opowiada, iż w trakcie doby odbierają średnio około 10 telefonów dziennie, w weekendy i święta ilość wzrasta. Współpracują z wieloma lekarzami, do pacjenta wysyłany jest ten, który aktualnie jest najbliżej. Czas przyjazdu lekarza do osoby potrzebującej takiej pomocy wynosi od kilku do kilkunastu minut. Coraz więcej takich firm typu pogotowie alkoholowe powstaje i wciąż jest miejsce na rynku. Zabiegu dokonuje lekarz lub pielęgniarka. Ważnym jest by być pewnym kwalifikacji osób, a więc korzystać z pomocy specjalistów.Ważne jest również, by nie korzystać za często z tego rodzaju usługi, gdyż używanie takich kroplówek może uzależniać i nie jest metodą radzenia sobie z problemem alkoholowym.

Cena kroplówek witaminowych.

Cena zabiegu jest bardzo różna, zależy od formy i jakości usługi i kształtuje się od 100zł do 3000 zł. Jak twierdzą anonimowi pracownicy firm oferujących kroplówki witaminowe na kaca, najczęściej szukają pomocy u nich pracownicy korporacji, politycy, radni, artyści itp. Więcej nie chcą zdradzać, gdyż najważniejsza jest tu dyskrecja i anonimowość. Potencjalni klienci, którzy mogą korzystać z kroplówek na kaca to około 12 % dorosłych Polaków. Ministerstwo Zdrowia podaje, że pomiędzy 600 tysięcy a 700 tysięcy Polaków nadużywa alkoholu. Rynek jest więc ogromny i nie ulega wcale zmniejszeniu, a wręcz przeciwnie, wciąż się powiększa.

Skuteczność metody i jej zalety

Skuteczność metody potwierdzają powracający klienci, właściciele firm zdradzają, iż mają wielu swoich stałych klientów, nie tylko z powodu zatrucia alkoholowego, ale również  z powodu aplikacji witaminowych czy suplementacyjnych. Pacjenci twierdzą, że po przyjęciu kroplówki ich stan szybko ulega poprawie, nabierają sił do życia, nie mają drżenia mięśni , osłabienia, mogą normalnie funkcjonować. Duże wsparcie dostaje system nerwowy, a mózg porcję elektrolitów i cukrów prostych. Potwierdzają to wyniki badań, gdy podczas leczenia kaca domowymi sposobami usuwa się 30%-40% toksyn, to przy kroplówkach skuteczność wzrasta do 100 %. Zalety kroplówki na kaca to: bezbolesna injekcja, usługa wykonywana przez fachowy personel, szybki efekt działania,zmniejszenie stresu, uspokojenie emocji, przyspieszenie powrotu do sił, diagnoza lekarska i dostosowanie indywidualne składu kroplówki, możliwość skorzystania z usługi na miejscu lub w domu czy hotelu, a więc dbałość o dyskrecję. Trzeba jednak zwrócić uwagę również na sceptyczne wypowiedzi fachowców, chociażby konsultanta krajowego w dziedzinie toksykologii klinicznej który twierdzi, że zabieg owszem przyspiesza odtrucie i usunięcie toksyn z organizmu, ale taki zabieg też trzeba odchorować. Jak we wszystkich sytuacjach potrzebny jest zawsze umiar i zdrowy rozsądek.

Kroplówki służą też na…

Okazuje się , że biznes kroplówkowy nie ogranicza się wyłącznie do kaca, ale również Polacy chętnie korzystają z kroplówek w innych celach. Na problemy z libidem firmy proponują kroplówki zawierające magnez, witaminę C, sód i potas. Wlewy z witamin z grupy B i z witaminy C powodują poprawę pracy układu nerwowego, a więc nastroju, samopoczucia i sprawności intelektualnej. Zabieg chelatacji polega na podawaniu pacjentowi substancji poprzez kroplówki, wyłapujących metale ciężkie z organizmu. Przy pomocy wlewów można skutecznie wspomagać odchudzanie, w takim przypadku składnikami wlewu są witaminy : C, B1,B2,B6,B12,B7. Można również skorzystać z zabiegu oczyszczania wątroby, w takim przypadku wlew zawiera ornitynę, która pobudza usuwanie amoniaku z organizmu. Dość często z kroplówek aminokwasowych korzystają osoby, których organizm ulega znacznemu wysiłkowi fizycznemu, składnikami w takim przypadku są:glutamina,leucyna,walina,seryna, metionina,fenyloalanina, anilina, lizyna, metionina, arginina, tauryna. Czy to koniec? Oczywiście nie, biznes kroplówkowy wciąż się rozwija, zwłaszcza, że jest wśród części Polaków bardzo modny.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Anonimowy wpis

Anonimowy wpis

Większość wpisów realizowana jest przez anonimowe osoby, które chcą podzielić się problemami, które ich spotkały. Chcesz opowiedzieć coś od siebie ? Napisz do nas na temat@problem-alkoholowy.pl